طراحی وب سایت | طراحی سایت | شرکت طراحی وب سایت پروگ پارس

طراحی وب سایت و ۵ مرحله بسیار مهم قبل از آن برای درآمدزایی

۵ مرحله مهمی که قبل از طراحی وب سایت خود باید بدانید

طراحی وب سایت و درآمد زایی :  با توجه به رشد تجارت الکترونیک و جایگزین شدن کسب و کارهای الکترونیک به جای کسب و کارهای سنتی , از افراد تا شرکت ها برای کسب درآمد و یا ایجاد تحول در کسب و کارشان تصمیم بر این دارند که یک استارت آپ جدید راه اندازی نمایند و یا کسب و کار سنتی خود را به روز نمایند.در همین راستا ما به سراغ ابزاری چون وب سایت می آییم که به ما کمک مینمایند تا بتوانیم وارد بحث داغ درآمد زایی آنلاین شویم.

با توجه به تحقیقات انجام شده سعی نمودیم که عمده مشکلاتی که در حال حاظر افراد دارند و باعث شده که وب سایت موفق و پردرآمدی نداشته باشند را در ۵ مرحله گردآوری کنیم و در مورد هر کدام از آن ها مشکلات و راه کارها ارائه دهیم .

۵ مرحله قبل از طراحی وب سایت استارت آپ

 1. انتخاب نوع سایت و فعالیتی که میخواهید انجام دهید
 2. ساخت MVP اولیه
 3. بازاریابی
 4. پایش مرحله سوم ( بازاریابی )
 5. فروش

۱ . انتخاب نوع سایت و فعالیتی که میخواهید انجام دهید

همیشه قبل از ورود به بازار آنلاین و راه اندازی یک وب سایت سعی کنید نوع فعالیت خود را به طور دقیق مشخص نمایید . تحقیقات بازاریابی و شناخت و نیاز سنجی بازار را بررسی نمایید . سپس اقدام به راه اندازی وب سایت نمایید .

حقیقتا برخی افراد بعد از گذر کردن از این مرحله دچار سندرم هدف میشوند و بعد از گذشت زمان احساس میکنند که فعالیتشان بی فایده است و اگر سایت دیگری در یک حوزه دیگر راه اندازی میکردند بهتر بود .

یا افراد دیگری هستند که در شروع فعالیت سایتی مشابه دیجیکالا با آن همه تنوع دسته بندی میخواهند . و احساس مینمایند  که کم بودن دسته بندی ها نشانه از درآمد کم هست و به همین دلیل از کار تخصصی خود خارج میشوند .

پس تا اینجا در نظر داشته باشید که فعالیت اصلی سایت شما آن چیزیست که در نهایت پس از تحقیقات و بازارسنجی انتخاب نمودید .

به طور مثال : اگر شما به این نتیجه رسیدید که یک فروشگاه آنلاین فروش لوازم دکوری چوبی بزنید دیگر آن را تغییر ندهید و وارد مرحله دوم شوید .

۲ . ساخت MVP اولیه

MVP یا Minimum Viable Product و در فارسی به معنی “حداقل محصول پذیرفتنی” به محصولی گفته میشود که حداقل ویژگی های لازم برای ارائه به مشتریان جهت گرفتن بازخورد را دارد.

طراحی وب سایت
طراحی وب سایت

mvp اصولا برای ساخت یک محصول میباشد . ولی هدف و کل صحبت ما در حال حاظر راه اندازی یک وب سایت میباشد . پس در نظر داشته باشید که ما به راحتی میتوانیم وب سایتی داشته باشیم با حداقل امکانات که بتوان در آن محصولات خود را به مشتریان ارائه دهیم .

افرادی هستند که ماه ها و سال ها به خاطر حساسیت های بسیار بالا در مسائل فنی طراح و برنامه نویس از پروسه بازاریابی عقب میمانند و میخواهند در شروع کار یک سایتی با امکانات خیلی بالا داشته باشند.

داشتن یک سایت حرفه ای خیلی ایده آل می باشد . ولی همیشه به یاد داشته باشید که قبل از طراحی وب سایت باید حداقل امکانات قابل ارئه را در نظر گرفت تا بتوان از مشتریان بازخورد گرفت و سپس به تدریج در ورژن های بعدی وب سایت امکانات را اضافه نمود.

در نظر داشته باشید که هر چقدر برای شروع استارت آپ خود کمتر درگیر مسائل فنی شوید و زود تر سایت خود را راه اندازی نمایید وقت و انرژی بیشتری برای کسب درآمد دارید.

۳. بازاریابی

بیشترین قسمتی که بعد از راه اندازی یک وب سایت باید به آن توجه داشت بازاریابی میباشد که اکثر افراد به دلیل عدم توجه به اصلی ترین مرحله , یعنی مرحله بازاریابی در مرحله دوم توقف میکنند و خسته میشوند.

در این مرحله باید با تمام وجود فعالیت بازاریابی انجام داد تا مشتریان را به سمت وب سایت کشاند. انوع رابط های بازاریابی در وب سایت را میتواند به موارد زیر نام برد :‌

 • سئو و بهینه سازی یک یا چند کلمه کلیدی برای صفحه اول گوگل
 • استفاده از شبکه های اجتماعی تلگرامی و اینستاگرامی
 • تبلیغات بنری / کلیکی / ویدیویی / موبایلی
 • وبلاگ و ارائه مطالب رایگان

توجه نمایید که فقط در این مرحله و مرحله بعدیست که میتوانید نوع کسب و کار آنلاین خود را محک بزنید که تا چه حد برای شما درآمد زایی ایجاد مینماید.

۴ . پایش مرحله سوم (‌ بازاریابی )

این مرحله در حقیقت به بررسی نتایج به دست آمده در مرحله بازاریابی میپردازد.

برای درک بهتر این مرحله با یک مثال شروع مینماییم :

 • شما تصمیم خود را گرفتید که یک وب سایت در زمینه فروش تی شرت بالا بیاورید .
 • سپس طراحی وب سایت خود را هم به پایان رساندید .
 • بر روی کلمه کلیدی خرید تی شرت هم در صفحه اول گوگل قرار گرفتید .

حالا اگر روزانه ۱۰۰۰ نفر کلمه کلیدی “خرید تی شرت” را درگوگل جستجو نمایند و از آن ۱۰۰۰ نفر ۵۰۰ نفر به سایت شما هدایت شوند و از آن ۵۰۰ نفر فقط ۱۰۰ نفر با شما تماس بگیرند . باید علت عدم تماس دیگر افراد را جویا شد .

عدم مابقی تماس ها میتواند به مشکلات فنی وب سایت , نداشتن شماره تماس در جای مناسب , مشکلات هاست وب سایت و … نام برد .

در عملیات پایش شما باید تمام تماس های گرفته شده و نگرفته شده را تحلیل و بررسی نمایید تا بتوانید بهترین نتیجه را دریافت نمایید .

۵ . فروش

جذاب ترین مرحله , مرحله تبدیل بازدیدکنندگان و تماس گیرندگان به خریدار می باشد .

که در این مرحله یک فرد خوش صحبت با توانایی و تسلط کامل بر فروش میتواند بازدید کننده سایت شما را به یک خریدار واقعی تبدیل نماید .

متاسفانه گاهی اوقات به خاطر انتخاب فرد نامناسب در این مرحله باعث میشود که تمام فرایند انجام شده از بین برود.

جمع بندی : سعی نمایید برای موفق شدن وب سایت خود تمام فرایند های ۵ مرحله ای فوق را تا انتها پیش بروید و تمام تمرکز و انرژی خود را برای مرحله بازاریابی قرار دهید . برای موفق شدن یک وب سایت و رساندن آن به درآمد بالا نیاز هست که به طور کاملا واقعی زمان گذاشت . 

نظر دهید

سوالی دارید؟

● در تلگرام، پاسخگوی شما :)